SŁOWNIK POJEĆ

 

 Ranking mówiący o tym, jak duży ruch generuje Twoja strona w porównaniu z innymi stronami internetowymi. Możesz sprawdzić efektywność Twojej strony korzystając np.

czytaj więcej


Numery od 0 do 10 przypisane danej stronie internetowej przez Google, wskazujące na ile jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek. 

czytaj więcej


Reddit to sieć społecznościowa przypominająca Digg i Newsvine.

czytaj więcej


Informacje o działaniach danego internauty, wysyłane przez przeglądarkę z której korzysta, np.

czytaj więcej


Forma reklamy wyróżniająca link poprzez podkreślenie hiperłącza linią przerywaną lub podwójną, tak aby różnił się na tle tekstu.

czytaj więcej


Określa się ją jako "wydłużoną w czasie reklamę podprogową". Naturalnie wpisuje się w user experience.

czytaj więcej


Sposób projektowania stron, pozwalający na optymalne dopasowanie ich rozdzielczości do urządzenia na którym są przeglądane. Ułatwia nawigację strony i zwiększa komfort użytkownika.

czytaj więcej


Metoda kierowania potencjalnie zainteresowanych ofertą użytkowników (tych, którzy ją przejrzeli i jednocześnie nie dokonali zakupu) na stronę docelową reklamodawcy.

czytaj więcej


Rezygnacja z subskrypcji listy e-mailingowej oznacza cofnięcie zgody na otrzymywanie powiadomień mailowych od danego nadawcy poprzez usunięcie adresu e-mail z jego listy.

czytaj więcej


Znane również jako roboty tekstowe, zapewniające informacje o danej stronie internetowej, najczęściej po to, żeby wyszukiwarki internetowe mogły je odpowiednio skategoryzować.

czytaj więcej