SŁOWNIK POJEĆ

 

 Mashup to kombinacja elementów pochodzących z różnych źródeł, może to być np. strona internetowa lub aplikacja. Mushupy pozwalają użytkownikom m.in.

czytaj więcej


Pojęciem media społecznościowe określa się media internetowe umożliwiające interaktywny dialog oraz tworzenie i rozpowszechnianie dowolnych treści między użytkownikami, dzięki łatwo dostę...

czytaj więcej


Dane, które wskazują wyszukiwarkom internetowym, jakiego rodzaju treści znajdują się na Twojej stronie.Metadane umożliwiają internautom wyszukanie interesujących ich treści.

czytaj więcej


Opis zawartości danej strony internetowej (jest wyświetlany w wynikach wyszukiwania). Twój opis powinien być krótki i zawierać informacje o tym, czego dotyczy dana strona lub post.

czytaj więcej


Dawniej meta słowa kluczowe stanowiły najpopularniejszy element, stosowany do opisania zawartości danej strony internetowej.

czytaj więcej


Złożony termin, na który składają się meta tytuły, opisy i słowa kluczowe. Razem, te trzy elementy określa się jako meta tagi.

czytaj więcej


Tytuł strony to fraza ukazująca się w niebieskim pasku na górze przeglądarki internetowej podczas ładowania się danej strony.

czytaj więcej


Cześć lejka sprzedażowego, w którym znajdują się leady, które skorzystały z treści edukacyjnych (Top of the Funnel) i wykazują dalsze zainteresowanie marką.

czytaj więcej


MMS (z ang. Multimedia Messaging Service) to wiadomość w postaci obrazu, audio lub video.

czytaj więcej


MOI (z ang. Moment of Inspiration with Content) czyli czas, w którym publikowana treść (z ang. Content) ma zachęcić użytkownika danej witryny do głębszej jej analizy i ponownych odwiedzin.

czytaj więcej